Büyük tasarruf sağlayan para sayma makineleri

HTM Super Tiger 2 Karışık Para Sayma Makinesi

HTM Super Tiger 2 Karışık Para Sayma Makinesi

 

Hem güvenilir bir sistem hem de insanoğlu için zamandan büyük tasarruf sağlayan para sayma makinesi 4 ülkede üretimi yapılan bir cihazdır. Üretilen ülkeler arasından Türkiyenin de olması büyük bir şanstır bizler için. Bununla beraber hem güvenebilirsiniz hem de ekonomik olarak maliyeti düşük olan bir cihaza sahip olabilirisniz. Para saymak için gerekli olan cihazın içerisinde, Ultraviyole ışıkları yer almaktadır. Mor ışık diye gördüğünüz bu sistem, beyaz ışıklada bulunmaktadır. Cihazın içerinsinde manyetik sensözrler vardır. Sadece sayma işlemi yapsın diye de kızılötesi sensör bulunmaktadır. Cihazda, renk sensörü ve görüntüyü tanıma ve tarama ayrıca boyut sensörleri de vardır. Parayı genişllik olarak algıladığı için eurı, usd ve Türk lirası para birimleri için üretilen cihazları tercih etmelisiniz. Ancak isteğinize göre birimleri arttırabilir cihazınıza tanımlayabilirsiniz. Bu da maliyetinizi arttıracaktır.

Her cihazda faklı özellikler vardır. Buna göre de fiyat tablosu farklılık gösterir. Bazı cihazlarda sahte parayı ayırt etme özelliği de vardır. Hatta halk dilinde bu cihaza sahet parayı ayırt etme makinası olarak da bilinmektedir. Para sayma makinası içersinde lazer ışıklandırma asla bulunmaz. Bulunsa da hiçbir fonksiyonu yoktur. Para adedini doğru belirlemek için, çift para tespiti denilen bi sensör bulunur.

 

Bu da cihazda olması gereken yazılım özelliğidir. Yani ekstra bir özellikmiş gibi bahsedilmesine izin vermeyin zaten olması gereklidir. Yazılım güncellemenizi yapmanız gerekir. Türkiye üretimi ise cihazınız, ortalama 7 ile 10 arasında güncelleme yapılır. Değilseniz aldığınız ülkeye kargo ile göndermeniz gerekecektir. Bu da süreyi uzatacaktır. Ayrıca türk malı seçmeniz için bir sebep de bu olabilir. Cihazı edinmeden önce bu tür durumları da değerlendirmenizi öneriyoruz.