Sahte para kontrol makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sahte para basma konusunda, her gün yeni yeni gelişmeler olduğu gibi,  Sahte para kontrol makinesi için de gelişmesinde ve güncellenmesinde de devamlı yenilikler yapılmaktadır. Ülkemizde bu alanda çalışan birçok firmanın bulunması, gerek yurt dışından, gerekse yerli üretim olarak piyasaya sürülen ve her geçen gün yeni donanım ve yazılımla hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir.

Son kullanıcıya çok farklı model ve fiyat çeşitliliği ile sunulan makineler, özelliklerine bakıldığında sadece tek bir para veya üç farklı parayı sayabilme ve tanıma, hatta bu paraların sahte olup olmadıklarını da analiz edebilecek düzeyde üretilmiş olmaları, fiyat politikasında belirleyici nedenler arasında yer almaktadır.  Sahte para kontrol makinesi alırken dikkat edilmesi geren noktalardan en önemlisi yazılım güncellemesi, yetkili servis ve en önemlisi herhangi bir arıza durumun da muhatap bulmanızdır. İleri düzeyde banknot tanıma sistemleriyle donatılmış olması, yeni çıkan sahte paralar için devamlı, güncelleme seçeneğinin bulunması, Amerikan doları sayımında, sayım esnasında, hızından hiçbir şey kaybetmeden,  paraların seri, numaralarını alabilme ve bilgisayar ve farklı yazılımlarla beraber çalışabilme yeteneklerini gördüğümüz para sayma makineleri, işyerimizdeki en önemli yardımcımız olmaya devam etmektedir. Zamandan tasarruf etmemize işlerimiz çok daha az insan gücü ile yapmamızı sağlayan, kullanım kolaylığı, iletişim olanağı, güç tasarrufu özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Her alanda rastladığımız para sayma makineleri artık en küçük iş yerlerine bile hizmet vermektedir. Piyasada bol çeşit ve uygun fiyatla bulunmaya başlayan  Sahte para kontrol makinesi, her işyerinin ihtiyacı olduğunu ispatladı. Artık en küçük işyeri sahiplerinin dahi kullandıkları para sayma makinası, ihtiyaç olma durumuna gelmiştir. Makine alımında sizlere tavsiyemiz öncelikle Türk malı olması, sonrasında sırası ile alman ve orijinal Japon malı modelleri tercih etmenizdic