Evrak İmha Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri

Bu yazımızda evrak imha makinesi sektörde neden büyük bir ihtiyaç olduğunu detayları ile ele almaya çalışıcağız. Aynı zamanda sitemizdeki son model ve piyasa ihtiyaçlarını karşılayan tüm evrak imha makinesi modellerini görebilirsiniz…

Teknoloji hızla ilerliyor ve insan hayatına bir hayli kolaylıklar getiriliyor. Gelişen teknoloji ile üretilen ürünlerin bir kısmı insan hayatını korurken, bir kısmı da kişisel ya da kurumsal bilgilerin gizli kalmasını ve kimlik hırsızlığı ya da dolandırıcılık gibi olayların önlenmesine katkı sağlıyor. Tıpkı kâğıt doğrama makinesi gibi… Evrakların imhası kimi zaman devlet dairlerinde, kimi zaman kurumsal firmalarda, kimi zaman özel sektörde kimi zaman da bireysel olarak en gerekli güvenlik önlemleridir. Tanımadığınız bir kişinin kişisel ya da kurumsal bilgileri ele geçirmesi ileri de başınıza bir takım olumsuz olaylar getirebilir. Bu nedenle bilgilerinizin yer aldığı her türlü kâğıt, doküman flash bellek, CD, hard disk ve benzeri gibi belgeleri kullandıktan sonra mutlaka yok etmelisiniz. Kâğıtları en etkili yok etme yöntemi de kağıt imha makinesi ile yapılmaktadır.

Evrak İmha Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Evrak imha makinesi kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklı çeşitlere sahip olup, çeşitleri şunlardır; şerit kesme öğütücüler, mikro cut kâğıt öğütücü, çapraz kesme öğütücüler şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Makinelerin her birinin özelliği ve kesme şekli birbirinden farklıdır.

Kâğıt Doğrama Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

Kâğıt kıyma makinesi bir diğer tabiri ile evrak imha makinesi otomatik yeniden başlatma özelliğine sahiptir. Bu sayede makine kâğıt giriş hazneye verildiği andan itibaren çalışmaya başlar. Ancak bütün kâğıt öğütücüler de bu özellik olmayabilir. Enerji tasarrufu sağlamak istiyorsanız bu özelliği olan modelleri tercih etmelisiniz. Bunların dışında, sistem güvenliği, tıkanma önleyici, biyometrik koruma gibi özellikleri de bulunmaktadır.