Laminasyon Makinesi Kullanımı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Sizin için oldukça önemli olan ve asla zarar görmesini istemediğiniz fotoğraf, evrak resim, kartvizit, otobüs kartı ve yaka kartı gibi ürünlerinizi PVC kaplama makinesi ile kaplama yaparak, koruma altına alabilirsiniz. Bu sisteme aynı zamanda laminasyon sistemi de diyoruz. Laminasyon makineleri ile yapılan kaplamalar da ürünleriniz sudan nemde ve güneş ışığından etkilenmezler ve asla yıpranmazlar. Laminasyon makinesi ile bu tarz malzemeleri uzun süre ilk günkü gibi koruyabilirsiniz.

PVC Kaplama Makinesi Nasıl Kullanılır?

PVC kartvizit ya da kimlik kaplama makinesi olarak da tanımlanabilen laminasyon makinelerinin nasıl kullanıldığı ve uygulamada nasıl bir sonuç elde edilebileceği konusunda araştırma yapmak gerekir. Oldukça pratik bir çalışma prensibine sahip olan Laminasyon makinelerini kullanmadan önce ısısı iyi ayarlanmalıdır. Sıcak bir malzemeye laminasyon tekniği uygulamak istiyorsanız işleme başlamak için yaklaşık 10 dakika bekleyip, makineyi ideal sıcaklığa getirmeniz gerekir. Makinenin içerisindeki merdanelerin ısınıp , kullanılabilir hale gelmesi minimum 10 dakika sürmektedir. Zaten makinenin üzerinde hazırlık ve ısınma süresi için bir gösterge ışığı yer almaktadır. Makinenin hızını da istediğini ayara getirdikten sonra PVC kaplama filminin üzerinde bulunan taşıyıcı kâğıdını 5 -6 cm kadar açıp laminasyon malzemesini geçirin ve arada boşluk kalmayacak şekilde açtığınız merdaneleri yeniden kapatın. İşlem yapmak istediğiniz evrak, belge ya da dosyayı hafifçe ittirerek merdaneye yaklaştırıp makinenin çalışma butonuna basıp makinenin işlemi tamamlamasını bekleyin.

PVC Kaplama Makinesi Fiyatları

Laminasyon makineleri her cihazda olduğu gibi farklı fiyat aralıklarla piyasaya sunulmaktadır. Ölçüleri sağlam ve kaliteli malzemeden yapılmış olması makinenin özellikleri ve cihazın yanında verilecek kaplama filmlerinin adeti fiyatları etkileyen en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.