Para Sayma Makineleri Güvenli mi?

Her ürün gibi para sayma makinelerinin de güvensiz ve kalitesiz birçok marka ve modeli bulunmaktadır. Para sayma makinesi seçerken nelere dikkat edelim o zaman.

Güvensiz makina konusunda tamamen ticari kaygılar ile üretilen, yine ticari olarak düşünülüp satışı çok fazla olsun amacı ile piyasaya sürülen, daha önceden kullanılmış ve uzman kişi tarafından servis hizmeti görmemiş para sayma makinaları güvensizdir. Para sayma makinası saydığı sayımları doğru sonuçlanmadığı ve bu konuda satın alan kişinin epeyce mağdur olduğunu görülmektedir. Menşei bilinmeyen servisi ve muhatabı olmayan para sayma makinelerini seçerseniz sorun yaşadığınızda bu tip firma ve markalar size yardımcı olamayacaklardır. Dünya çapında ileri teknoloji ile donanımlı firmaları tercih etmeniz en başından doğru olacaktır. Para sayma makinesi birçok iş alanında iş hızını arttırmaktadır. Kâğıt para sayma makinesi ayrıca sahte para ayırt etme özelliği sayesinde sahte para girişini önlemektedir. Saniyeler içinde sayım yapabilmektedir. Para sayma makinesi bir tek para birimi sayabileceği gibi birçok para birimini de bir arada sayabilme yeteneğine sahiptir. Çok çeşitli para birimini sayabilmesi haricinde aslında tek bir para birimi sayımı yapması cihazın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu nedenle alırken bu duruma dikkat edilmesi daha doğru olacaktır. Genel anlamada bakıldığında firmalar para sayma makinelerini ilk sırada ki ihtiyaçlara içinde görmemektedir. Aslında gereksiz gibi görünen para sayma makinesi nakit akışı içinde firmanıza gelebilecek sahte para ve sayım hatalarını sıfıra indirdiği için aslında yıl içinde defalarca kendini amorti edebilmektedir.

 

Kullanımı çok basit olan para sayma makinesi sadece fişi takıp çalıştırmak ile size hizmet vermeye başlayacaktır. Para sayma haznesine para yüklemesi yaptığınız anda özel algılama sayesinde hemen sayım işlemine kendisi otomatik olarak başlayacaktır.