Para Sayma Makinesi İle İlgili Son Gelişeler

Para sayma makineleri, işyerlerinin iş akışı, güvenilir nakit para sirkülâsyonu, gün sonu hesaplar, işçi ücretleri ödeme dönemleri gibi çok önemli durumlarda bir cankurtaran niteliği taşımaktadır. Zaman ve emek kaybını büyük oranda azaltıp, hem güvenilir hem de hızlı sonuçlar veren para sayma makinelerinin, günümüz teknolojisine uyarlanmış halleri, sizin de ilginizi ekecektir. Özellikle bankada çalışıyorsanız, market gibi gün boyu satı yaptıktan sonra, girdi ve çıktıları hesaplıyorsanız, ya da kendi ofisinizin sahibiyseniz, yeni para sayma makinelerinin özeliklerini mutlaka okumalısınız. Pek çok firmanın vazgeçilmezi olan bu cihazların, hem banknot hem de madeni para sayanları bulunmaktadır.

Para sayma makineleri, bir dakika içerisinde 1000 adet parayı sistemlerinden geçirip sayma özelliklerini bünyelerinde barındırmaları yanında, oldukça kolay bir kullanıma sahiptirler. Dijital geniş ekranları, birden fazla bilgiyi size gösterebilmektedirler. Hem manüel hem de otomatik olarak ayarlanabilmektedirler. Sahte para ayırma özelikleri ile tamamen şaşırtıcı bir fonksiyonun da sahibi durumunda bulunmaktadırlar. Yapılarındaki çeşitli tarama sistemleri ile paraların yapısını, kalınlığını, renklerini tarayarak sahtesini tanıyabilmektedirler. Bunun yanında yarım ve bitişik paraları da bulabilmektedirler. Güvenilirlik açısından çok önemli bir yere sahip olan bu cihazlar, kendi kendilerini denetleyebilen bir sistemle çalışmaktadırlar. Buldukları hataları ve olumsuz durumları, ses ve ışık sistemleriyle destekleyerek haber vermektedirler.

Para desteleme ve destedeki, eksik miktarı bulma görevleri de olan modern para sayma makineleri ile, işlemin üstüne tekrar para eklenebilmektedir. Böylece parayı yeniden sayma zahmetinden de kurtulmuş olunmaktadır. Bu makinelerin başka önemli bir özelliği de yaptıkları işlemleri akılarında tutma fonksionlarına sahip olmaktır. Yeni bir makine almak isteyen kullanıcılar için genelde fiyat aralıklarının 250 ile 500 lira civarında olduğunu belirtmekte yarar vardır.