Son Model Para Sayma Makineleri

Günümüzde o kadar güvensiz bir ortam oluşmuştur ki parasal olarak iş yapan herkesin bir tedirginliği oluşmaktadır. Bu güvensiz ortamda yapılan işlemler ve para sayımı için hile veya usulsüzlük yapılmaması için bu işleri yapanların mutlak suretle para sayma makinesi kullanmaları gerekmektedir. Bu gereksinimle birlikte bu makineler doğrultusunda ihtiyaçlar oluşmaktadır.

Para sayma makinesi iki tiptir. Birincisi kâğıt para sayma makineleri ikincisi madeni para sayma makineleridir. Günümüzde daha çok kâğıt para sayma makineleri kullanılmaktadır. Bu kâğıt para sayma makineleri de genellikle bankalar ve döviz bürolarında kullanılmaktadır. Ama günümüzde madeni para kullanımın çok büyük seviyede artmasıyla birlikte madeni para kullanımın çok yoğun olduğu yererde yani süper marketlerde fırınlarda işletmelerde yoğun olarak bu makinelerin kullanımı gözlemektedir. Madeni para sayma makineleri temel çalışma prensibi madeni paraların ağırlıkları ile olmaktadır. Yani kısaca anlatmaya çalışırsak 10 kuruş ile 25 kuruş arasında ki farkı bir madeni para sayma makinesi bu iki kuruşun ağırlık farkından dolayı algılar ve hangisinin 10 kuruş hangisinin 25 kuruş olduğunu belirler. Ayrıca bozuk para sayma makineleri madeni paralar için ayrı ayrı bölmelerde bulunabilmektedir. Bu şekilde toplu ve karışık bir biçimde attığınız madeni paraları her bir değerine göre ayrı ayrı bölmelere de yerleştirebilmektedir. Kâğıt para sayma makinelerinde ise daha karışık bir sistem bulunmaktadır. Parayı tanıma ve sayma işlemleri özel elektronik algılayıcılarla yapılmaktadır.

Görüldüğü gibi para sayma makineleri tamamen hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik yapılan bir teknolojik alettir. Zamandan ve yanlış sayımdan kar etmek amaç güdülmüştür. Yanlış sayımların da önüne geçmek ve mağduriyetleri önlemek asıl amaçtır. Bu teknolojik aletin günümüz de her işletme ve bankalarda görmemiz çok olası bir durum almıştır.

Sitemizde bulunun en iyi Para Sayma Makineleri

 

1- HTM New Classic

2- HTM Stone

3- HTM Zero

4- HTM Mini Mix

5- HTM Super Tiger

6- HTM Vision

7- HTM Bündel