Yeni Teknoloji Para Sayma Makinesi

Para, mal ve hizmetlerin değişimi için devletler tarafından da kabul edilen araçlardan en yaygın olanıdır. Para sözcüğü ile genellikle madenî para ve banknotlar kastedilmektedir. Ancak hayatımızdaki yeri ve önemi tarihin en eski çağlarından itibaren tanımı kadar iç bir zaman basit olmamıştır, olmayacaktır da… Neredeyse hayati bütün fonksiyonlar için sadece araç değil bir gereklilik ve zorunluluktur.

Para sayma makinesi, nakit para sayma yükünü en aza indiren makinelerdir. Para sayma makinesi hızlıdır. Para sayma makineleri verimli ve güvenilirdir. Para sayma makineleri teknoloji harikalarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Elektro – mekanik üretimi olarak tüm insanlığın dikkatini üzerine çekmektedir. İleri teknoloji ile üretilen para sayma makineleri, çok yüksek hızlarda para sayımını yapabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse; bir para sayma makinesi, sadece bir dakikada 1600 adet banknot işleme hızı özelliğine sahiptir.

Para sayma makinesi, devamında bozuk para sayma makinelerini, sahte para kontrol makinelerin, para çemberleme makinelerini ve para balyalama makinelerini de getirmiştir.

Ekonomide ki ivme artıkça para sayma makinelerinin de önemi artmış, teknolojisinde de daha büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu bağlamda da para sayma makinesinin çeşit çeşit modelleri raflarda yer almaya başlamıştır. Kullanıcılar para sayma makineleri pazarında teknolojisine göre uygun fiyatlı ya da çok pahallı ürünlere ulaşabildikleri gibi, sıfır ya da ikinci el para sayma makinelerinde de ulaşabilmektedirler. Para sayma makinelerini dokunarak, görerek alma imkanı olduğu gibi çevrimiçi siteler üzerinden de satın alma imkanı olmaktadır.

Ülkemizde de para sayma makinesi ithalatı yapan ve teknik destek veren birçok firma bulunmaktadır. Önemli olan doğru firmayı bulabilmek ve gerektiği zaman kaliteli ve güvenilir bir şekilde satış sonrası hizmetlerinden de faydalanabilmektir.

 

Alınabilecek En İyi Para Sayma Makinesi

1-) HTM New Classic

htm new classic para sayma makinesi ön ekranlı

Htm New Classic Para Sayma Makinesi

HTM Markasının fiyat performans modeli olan New Classic modeli, yüzde yüz oranında sahte para yakalama özelliği ile öne çıkmaktadır. Geniş sayım ekranı ve her yöne dönüşü sayesinde, Htm New Classic Para Sayma Makinesi her pozisyonda rahatça kullanılabilmektedir.

2-) HTM Stone

HTM Stone Para Sayma Makinesi 

 

Para Sayma Makinesi  modellerinde sessiz ve kusursuz para sayma özelliğine sahip olan  HTM Stone, sayım esnasında sahte ve şüpheli paraları ayırarak kullanıcıya sesli ve yazılı olarak uyarı özelliği öne çıkıyor.

3-) HTM Zero

htm zero portatif para sayma makinesi-sağ-profil

Htm Zero Portatif Para Sayma Makinesi

HTM Zero portatif para sayma makinesi, her cebe sığacak boyutu sayesinde, taşınabilir olarak para tahsilatı ve ödemesi yapan firmalar için özel olarak geliştirilmiştir. Diğer tüm sayma sayma makinelerinin özelliklerine sahip olan bu model, sayım anında her türlü sahte parayı anında yakalıyor.

4- ) HTM Mini Mix

Htm Mini Mix Para Sayma Makinesi

HTM markasının geliştirdiği  son modellerden biri olan “Mini Mix” karışık haldeki parayı sayma ve renkli ekranında sayım toplam tutarı ve detaylı rapor verme özelliği ile öne çıkıyor. Diğer ürünlerde olduğu gibi yüzde yüz sahte para yakalama özelliğine sahip. Bu model yine kullanıcıya sesli ve yazılı olarak uyarı verme özelliğine sahip. 

5- HTM Super Tiger

HTM Super Tiger Karışık Para Sayma Makinesi

HTM Super Tiger , en çok satılan para sayma makinesi modellerinden birisidir. Otomatik para tanıma sistemi karışık para sayımını kolayca ve yüzde yüz doğru olarak sayım yapar ve hesaplar. %100 sahte para yakalama ve karışık para sayma özellikleri ile kusursuz olarak tüm işlemlerini yerine getirir.

 

6- HTM Vision

HTM Vision Otomatik İki Katlı Karışık Para Sayma ve Ayrıştırma Makinesi

Tüm dünya paralarını karışık halde sayma özelliğinin yanı sıra, paraların yüz ve yönlerini birleştirmesi gibi üstün özelliklere sahiptir. Bu model aynı zaman da kullanıcının isteğine göre, eski ve yeni sürüm paraları birbirinden ayırma özelliğine de sahiptir. HTM Vision, sayım anında paraların her iki yüzeyini tarar aynı zamanda 9 katmanlı sahte para dedektörleri sayesinde sahte parayı %100 oranında tespit eder.